Capra mängumaja: hea võimalus saada laps õue mängima

Mängumaja: hea võimalus saada laps õue mängima

Tänapäeva lapsed kipuvad veetma palju aega toas ega jää tehnoloogia kiirest arengust puutumata, veetes märkimisväärse osa ajast nutiseadmetes. Seega on vanematel tihtipeale tükk tegu, kuidas lapsi välja meelitada ning mõelda välja mänguvõimalusi, mida saaks teha värskes õhus ja mis peamine, kasutades oma kujutlusvõimet.

Kui kodu on ümbritsetud hooviga, tasuks mõelda sellele, et eraldada nurk lastele ja püsti panna mängumaja, mis pakub piirituid võimalusi loovaks õuemänguks.

Mängumaja sobib igas vanuses lapsele

Puidust mängumajad on loodud kestma ning õigesti hooldades peavad need aias vastu väga pikki aastaid. Erinevalt plastikust on puidust mängumajasid võimalik ka uuesti lihvida ja värvida, kui nende välimus juba väsima hakkab.
See tähendab, et puidust mängumaja ei osteta vaid aastaks ja see sobib igas vanuses lapsele, lihtsalt mängud muutuvad. Kui pisemad eelistavad ehk korraldada teepidusid vanematega, siis vanemad lapsed kutsuvad meeleldi mängumajja ka oma sõpru ning läbi aastate tekib seal palju armsaid mälestusi.

Mängumajas saab mängida iga ilmaga

Palav, või vastupidi jahe vihmane ilm, ei kutsu lapsi väga õue mängima. Kui aga aias on mängumaja, pakub see kuumadel suvepäevadel väga head varju ja jäätiski ei sula varjulises mängumajas ära.

Sama lugu vihmaga – pole midagi mõnusamat kui korraldada väike mängumajapiknik soojade pleedidega, kui vastu katust sabiseb vihm.

Miks mitte korraldada mängumajas pidžaamapidu?

Lapsed on tihtipeale vaimustuses õues telgis veedetud ööst, kuid kui vanemad on näinud kurja vaeva, et telk hoovi püstitada, paluvad lapsed juba tunni pärast tuppa. Mängumajas jääb see vaev ära, laps saab kutsuda oma sõbrad madratsite ja tekikottidega ööbima ning kui tuleb siiski tuju toas magada, pole sellest mingit lugu!

Mängumajades käib turvaline õuemäng

Kui tavaliselt on õue peal batuudid, liumäed ja kiiged, on paljudel lastevanematel õigustatud mure, et laps võib saada viga, kui tal hoolikalt silma peal ei hoia. See on tõsi – hüpates, liugu lastes ja turnides on õnnetused kerged tulema. Mängumajad on aga väga turvalised õuemänguks ning vanemad võivad lapsed kerge südamega mängima jätta, muretsemata, et nad kukuvad või vigastavad end.

Stiilne aiaehe

Mis puudutab vanemaid, on mängumajal ka mitmeid plusse täiskasvanutele – nimelt on mängumaja tõeline aia pärl. Täispuidust mängumajad valmistavad need rõõmu neile, kes hindavad minimalismi ja kvaliteeti ning selle dekoreerimise võimalused on piiritud – majakese võib värvida ükskõik mis värvi ning lisada armsaid detaile, näiteks lilleamplid või pisike postkast, et maja tunduks nagu miniversioon suurest majast.

Vanematele valmistavad tihtipeale peavalu laste mööda hoovi vedelevad õuemänguasjad, mis ikka soojadel suvekuudel jäävad muruplatsile vedelema. Mängumajja saab aga teha õuemänguasjadele panipaigad ega pea neid edasi-tagasi tuppa vedama.

Kui lapsed on majast läinud, jäävad majakesse endiselt need hindamatud mälestused, mis jäävad ootama järgmist põlvkonda mängima.

Shopping Cart