8 põhjust, miks lapsel peaks olema aias Capra mängumaja

Mängumaja on hea võimalus muuta oma lapse lapsepõlv põnevamaks ning pakkuda talle võimalust mängida turvaliselt oma aias, aga samas veeta siiski aega õues. Siin on 8 põhjust, miks lapsele aeda mängumajja paigaldada on väga hea mõte.

1. Mängumaja muudab lapsed iseseisvamaks

Kui lapsel on oma majake, kus ta saab kõik asjad seada oma käe järgi seada, kutsuda külla enda sõpru ning teha asju omaette, muutub laps märksa iseseisvamaks ning see on omadus, mida tasub kindlasti lapses arendada.

2. Mängumaja arendab vastutustunnet

Kui lapsel on enda majake, peab ta selle eest ka vastutama. See tähendab, et ta hoiab oma majake korras, õuemänguasjad omal kohal ning hoolitseb selle eest nagu päris oma väikse kodu eest. Ka see tuleb kasuks täiskasvanueas, kui samamoodi peab talitama oma elu peale minnes.

3. Mängumaja aitab eemale saada nutiseadmetest ja ekraanidest

Tänapäeva lapsi võib olla üsna keeruline nende toast välja meelitada, kui seal on nutiseadmed ja ekraanid. Mängumaja aga pakub mänguvõimalust, mis on õues, seega veedab laps rohkem aega aias ning värske õhu käes.

4. Mängumaja hoiab lapse aktiivsema ja tervemana

Isegi kui mängumajas väga aktiivset mängu nagu turnimine ja hüppamine ei toimu, on see siiski aktiivsem ajaviide kui istuda toas. Aias on ikka toimetamist ka väiksematel ning päikesekiired aitavad saada D-vitamiini, millest eestlastel on teadagi suur puudus. Aias viibimine aitab saada ka pruunimad põsed, mis ikka suvega kaasas käivad.

5. Mängumajad arendavad loovust

Täiskasvanule võib mängumaja tunduda esmapilgul lihtsalt majakesena, ent andes lapse loovusele vaba voli, võib see olla hoopis poeke, kust üle ukse piima müüa; kohvik, kus serveerida sõpradele limonaadi või hoopis kunstigalerii, kus oma joonistusi esitleda. Mänguvõimalusi on piiritult.

6. Mängumaja arendab lapse suhtlemisoskusi

Kui aias seisab uhke mängumaja, äratab see kindlapeale ka teiste laste tähelepanu, kes tulevad tutvust sobitama ning majakest imetlema. See annab lapsele võimaluse võõrustada täiskasvanu kombel oma külalisi ning arendab tema suhtlemisoskusi, mis täiskasvanuna kindlasti kasuks tulevad.

7. Mängimine toob parema une

Ei ole mingi saladus, et õues veedetud päev toob lapsele palju parema une, kui ilusal suvepäeval toas istumine. Mängides erinevaid mänge, näiteks eelmainitud poodi või kohvikut, võib laps õhtul õige väsinud olla ning magab terve öö sügavalt, et hommikul jälle uusi seiklusi mängumajas planeerida.

Aga miks ka mitte magada mängumajas endas? On ju nii tore panna maha madratsid, tuua magamiskotid ning korraldada sõpradega pidžaamapidu. Suuremad ehk räägivad taskulambivalgel õudusjutte ja väiksemad tunnevad end eriliselt, kui neil lastakse üle uneaja sõpradega koos mängida.

8. Laps on kogu aeg silma all

Kui aias on mängumaja, pakub see vanematele ka teatud meelerahu, et laps on oma aias ning hõivatud mänguga, mitte ei ole kodust eemal. See annab võimaluse lapsel silma peal hoida, et temaga oleks ikka kõik korras.

Shopping Cart