Plaanid hoovi üles panna mängumaja? Planeeri, ehita ja sisusta koos lapsega
Täiskasvanutena me teame, kui põnev on välja valida enda kodu. Kaaluda hoolikalt, millised on pere vajadused ning hiljem see kõik oma käe järgi sisustada – valida nii seinavärv, mööbel kui ka kaunistused. Lastele meeldib jäljendada täiskasvanuid ning mis seal salata – kaasates lapsi täiskasvanute tegemistesse, on see hea viis valmistada neid ette täiskasvanueluks. Kui lased lapsel välja valida oma mängumaja, ehitate selle koos või panete kokku ning hiljem sisustate lapse maiste järgi, tunneb ta end kui väike täiskasvanu, kes teeb väga olulisi otsuseid. Ja mis võiks valmistada rohkem uhkust, kui päris oma kätega ehitatud majake?
Kõik algab planeerimisest
Nagu ka pärismaja soetamisel, algab ka mängumaja püstitamine planeerimisest ning lapse vajadustest. Valida võib kas päris tillukese maja või hoopis suurema, kuhu mahuvad ka lapse sõbrad mängima või isegi madratsitele suveöödel magama, et pidžaamapidu pidada – saab ju mängumajakeses ööpimeduseski salaja juttu rääkida, ilma et kedagi segaks. Mängumajal võib olla lausa oma terrass, kus väike nautleja saab päikesekiiri püüda.
Kaasa laps ehitusse
Kui mängumaja plaan on valmis, tasub ka väike meistripoiss või –tüdruk ehitamisesse kaasata, sest kui mängumaja on valmis, on tal kindlasti väga uhke tunne seda oma sõpradele näidata ning juba suuremana jääb see mälestus alatiseks talle meelde, kuidas ta ehitas päris oma majakese.
Mõni vanem eelistab ehitada mängumaja nullist ise, mis nõuab siiski teatavaid erioskusi, et maja oleks korralik ja turvaline, mõni aga osta valmislahenduse, mida kokku panna on väga lihtne ja jõukohane. Mis valikud ka ei oleks, tasuks tegevusse kaasata kindlasti ka laps. Päris pisikesele küll haamrit kätte anda ei tasuks, aga kui anda kätte laste tööriistakomplekt või paluda tal vanematele tööriistu ulatada, tunneb ta, et on ehitusel kaasa löönud.
Sisustage lapse käe järgi
Täiskasvanud soovivad, et nende elamine oleks sisustatud täpselt nende soovide ja maitse järgi. Kui lapse toas tahaks enamasti hoida siiski maja interjööriga sobivat joont, siis mängumajas võiks kõik olla täpselt nii, nagu laps seda soovib – olgu see nii pöörane kui tahes.
Kui väljast on võimalik värvida majakese fassaad aiaga sobivaks, siis sees võib laps oma kujutlusvõimele voli anda ning luua endale unistuste väike mängumajake, kus ta tunneb ennast peremehena.
Austa lapse privaatsust
Nagu öeldud, tahavad lapsed jäljendada täiskasvanuid ning vanemad ei taha, et keegi luba küsimata nende valdustele tuleks, nii võiks ka mängumaja jätta just lapsele, et ta oma majakese eest ise hoolt kannaks ja tunneks, et see on päris tema oma.
Kui aga kutsutakse mängumajakesse mänguõhtule, on see ka vanemate jaoks maagiline viis meenutada enda lapsepõlve, kus sõpradega onnis sai mängitud, et see on pärismaja ning meelde tuletada, kui põnevaid jutte sai seal räägitud ning mälestusi loodud.